خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

تلنگری دیگر ...

  تلنگری دیگر ...

   

   

  در این چند ساله کوه نوردی ام،چندین مورد حادثه در کوهستان برایم پیش آمده و ضایعات و صدمات جسمی فراوانی عایدم شده ولی به نسبت بزرگی اتفاق به خیر گذشته (یعنی زنده مانده ام) و شکر خدا به همنوردانم آسیبی نرسیده و ضربه روحی نخورده ام و گاهی سپر بلا ! که فبها !!

  در تاریخ 8/12/93 در یک برنامه ترکیبی با هوایی عالی، سبکبال و خوش خوشک بعد از صعود چند مرحله دست به سنگ به کارگاهی طبیعی در تاقچه رسیدم و آن را آماده،خوشبختانه ! خود حمایتی هم زدم . مسیر و مراحل بالا را دیدی زدم، کسی در حال صعود نبود !! داشتم با همنوردم که به مسیر آشنا نبود صحبت می کردم و راهنمایی های لازم که یک مرتبه ضربه ای با شدت به طرف راست بدنم وارد و تعادلم را به هم زد و دردی مهلک در قسمت انتهایی رانم احساس و لرزشی شدید و شوکی به تمام بدنم وارد شد. اگر خود حمایت نداشتم ؛مسلما به عمق دره پرت میشدم ولی گویا مشیّت اینگونه نبود و به نسبت حجم سنگ و وزن و شدت ضربه اگر هر نقطه دیگری از بدنم بود،قطعا ضایعه و صدمه می توانست شدیدتر و مرگ آور باشد.

  به هر صورتی بود، بعد از مدت زمانی که به خود آمدم و پی بردم که به نفرات هم طنابم اصابت نکرده و سر و صداهایی که ایجاد شد،مشخص گردید در بالا دست و انتهای دیواره تیمی در حال پایین آمدن برای ورود به غاری بودند و سنگ بزرگی جدا شده و تکه ای از آن به طرف من کمانه کرده و مابقی سنگهای ریزشی، خوش بختانه به نفرات کوه نورد و کوه رویی که در پایین دست دیواره در حال کوهپیمایی و عبور بوده اند صدمه نزده !

  این اتفاق تلنگری دیگر و حکمتی در آن بوده که بمانم تا چگونه روزی دیگر... و تلاشی دیگر... و سانحه ای دیگر...و به نحوی دیگر و حرکت من هم پایان پذیرد و به سکون زمینی بیانجامد.

  ولی بخش دیگر و با ارزش تر این اتفاق که نصیبم شد :

  در این مدت که به ناچار طول درمان و دوره نقاهت را می گذرانم و دوری از کوه برایم جان گداز و بسیار سخت است ولی دلجویی و مرام و مسلک و منش و حمیّت کوه نوردان و همنوردان که با حضور و نفس گرمشان مددکارم شدند و رایحه کوه را به کاشانه ام آوردند، به مهد کوهستان، آفرین گفتم که این گونه انسان های پاک و بی آلایش و والایی را پرورانده که در روز تنگ، یار و یاور و حمایت های مطمئنی برای دوستان و همنوردانشان هستند. که بدین وسیله کمال تشکر و سپاس را از این بزرگواران دارم و خواهانم که در طول زندگی با برکتشان هیچ گاه اتفاق ناگواری برایشان پیش نیاید. و دوستان و عزیزان دیگری که به نحوی گرفتار و صدماتی دیده ( مخصوصا همنورد عزیزمان منصور شاه ویسی ) و از ورزش مورد علاقه شان به دور مانده اند هر چه زودتر به یاری خدا شفا و به صحنه ورزش و کوهستان به سلامت بر گردند !

  در همین روزها یکی از کوهنوردان ارزشمند و با اخلاق خوب دیار خراسان (از گروه کوهنوردی پویا) «مجتبی گوهری» با حادثه مواجهه و متاسفانه درگذشت ! که بدین وسیله به جامعه کوهنوردی و خانواده ایشان تسلیت گفته و نام و یادشان را گرامی می داریم .

  کُشته گر خواهد تو را این چرخ کج        مرگ با عزت به کوهساران نکوست

   

  ** نظر به فرا رسیدن بهار زودرس و جدا شدن سنگها از بدنه اصلی کوهها،لزوم رعایت اصول ایمنی و موارد هشدار و احتیاط را مدنظر داشته باشیم.

  « با آرزوی سالی پویا و با نشاط همراه با سلامتی برای همه کوهنوردان عزیز !»

   

   

   


  این مطلب تا کنون 11 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : اتفاق ,بدنم ,ضربه ,نبود ,بدین وسیله ,بدنم وارد ,تلنگری دیگر ,
  تلنگری دیگر ...

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر